Fraenkische Kollektör

  Ana sayfa > FRAENKISCHE > Fraenkische Kollektör

Fraenkische Kollektör


Suyun kullanımının yer aldığı her tesisat içerisinde suyun giriş gerçekleştirdiği ve çıkış gerçekleştirdiği toplanma noktaları yer alır. Bu nedenle sulu yerden ısıtma sistemlerinde de mutlaka giriş ve çıkışın toplandığı ve kaynağa ulaştığı bir toplanma noktası bulunmalıdır. Eğer bahsedilen sulu yerden ısıtma sistemleri Fraenkische markası üzerinden tercih edilmişse, bu sistem içerisinde de toplanma noktası olarak Fraenkische kollektör parçaları kullanılır.


Fraenkische Kollektör Yapısı Ve Özellikleri

Özel bir şekilde profitherm ürün serisi içerisinde üretimi gerçekleştirilen ve çelik malzeme ile üretilmiş yapısıyla çok yüksek dayanıklılık oluşturan Fraenkische yerden ısıtma kollektörü ürünü, bir sulu yerden ısıtma sistemi içerisinde mutlaka bulunması gereken temel parçalardan birisidir. Yani örnek olarak tek odalı bir ofiste kombi bağlantısı ile sulu yerden ısıtma sistemi kullanılıyorsa, bu tesisat içerisinde dahi mutlaka iki ağızlı bir debi göstergeli çelik kollektör kullanılmalıdır. 

Örnekte ifade edildiği üzere Fraenkische debi ayarlı kollektör ürünleri en düşük noktada iki ağızlı olmak ile birlikte istenilen noktada 12 ağızlı olarak dahi tercih edilebilir. Bu ürünler sadece debi göstergeli değil istenilen durumda göstergesiz olarak da tercih edilebileceği gibi üzerinde bulunan sistematik yapısıyla suyun basınç ve sıcaklık ayarını önceden görebildiğiniz şekilde tesisattan su giriş çıkışını yapılabilmesini sağlar. 


Fraenkische Yerden Isıtma Kollektörü Ayarlaması Nasıl Yapılır?

Sistematik olarak sulu yerden ısıtma sistemleri içerisindeki mecburi parçalardan biri olan Fraenkische debi ayarlı kollektör gibi parçalar, su kaynağının çıkış noktasında ve boru tesisatının toplama noktasında yer alır. Paralel olarak bir dağıtım bir toplama borusuna sahip olan bu kollektör, dağıtım borusu direkt olarak su kaynağı üzerinden gelen ve toplama borusu direkt olarak su kaynağı üzerine ulaşan yapısı ile kullanılır.

Sulu yerden ısıtma sistemlerinde kullanım için önceden her su tesisatına ulaşacak şekilde basınç ve sıcaklık ayarı kollektör üzerinden gerçekleştirdikten sonra kontrollü bir şekilde su sisteminin kullanmasını sağlar. Tam güvenli bir şekilde bağlantı rekorları kullanılması vasıtasıyla su borularının bağlantısı gerçekleştirilen kollektörler, çelik yapılarıyla en uzun ömürlü sistem parçalarından birisidir. 


  • Yerden Isıtma Alttan Isıtma Zemin Isıtma Sistemleri Hak Enerji

  •   Avrupa Yakası Adresimiz: Şehremini Mah, Ayık Fırın Sk. No:2
    Fatih/İSTANBUL
  •   Anadolu Yakası Adresimiz: Dumlupınar Mh. Özen Sk A Blok No:48 D:18 Nuhoğlu Yenitepe Residence
    Kadıköy/İSTANBUL
  •   0216 999 44 94
  •   0507 261 00 00
  •   info@yerdenisitma.org