Danfoss Yerden Isıtma

  Ana sayfa > Danfoss > Danfoss Yerden Isıtma

Danfoss Yerden Isıtma

Yerden ısıtma sistemleri, modern çağın en fazla tercih edilen ısıtma sistemleri olmakla birlikte insan vücudunun ısınma fizyolojisi, ısının yayılma biçimi ve enerjinin tüketilme oranı gibi değerler göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. Bugün Avrupa'da ve dünyanın birçok farklı ülkesinde olduğu gibi Türkiye'de de bu sistemler açısından Danfoss yerden ısıtma gibi uygulamalar tercih edilmektedir. Bu sistemler bahsedilen kriterlere göre ısınmanın daha konforlu, sağlıklı ve ekonomik şekilde elde edilmesini sağlamaktadır. 

İnsanlar çağlar boyunca yaşadıkları alanları iklimlere, coğrafi yapıya ve çevrenin imkanlarına göre inşa etmişlerdir. Türkiye'de de örneklerine bakıldığında genellikle Karadeniz'de ahşap evler, Güneydoğu'da kerpiç evler ve İç Anadolu'da ise taştan yapılar inşa edilmiştir. Kullanılan bu malzemeler aslında yapının daha kolay ısınmasını sağlamıştır. Buna bağlı olarak eski dönemlerde dahi bazı yapılarda yerden ısıtma sistemlerinin uygulandığı görülmüştür. 

Yapılaşmada yakın tarihe kadar gelirken, artık betonarme yapılar daha fazla revaçta olan tercihlerden birini oluşturmuştur. Sonrasında ise betonarme yapılar inşaatın temeli haline gelirken, bugün köy evlerinde dahi betonarme görülmektedir. Bahsedilen eski tarz yapılarda örneğin kütükten inşa edilen evlerde tek ve küçük bir soba dahi bütün evin ısınmasını sağlarken, kerpiç evlerde soba kullanılmadan dahi ısınma elde edilebilmektedir. Fakat bugün betonarme yapılarda ancak ve ancak Danfoss alttan ısıtma gibi sistemler sağlıklı ısıtmanın en ekonomik şekilde elde edilmesini sağlamaktadır.

Betonarme yapılarda genellikle soğuktan etkilenmemek ve sıcaktan kaçınmak için bina mantolama, çatı mantolaması ve zemin yalıtımı gibi işlemler sağlanır. Tüm bu işlemlere ve kullanılan ısıtma sistemlerine rağmen halen istenilen eski tip evlerdeki konforlu ısınma elde edilemediği için de farklı çözümler aranmaktadır. Bu durumda da çağımızın mecburiyetlerinden biri olan betonarme yapılarda sınırları belli bir yapı içerisinde ısınmanın en doğru şekilde sağlanabilmesi için Danfoss zemin ısıtma gibi sulu yerden ısıtma sistemlerinin kullanımı giderek artmaktadır.


Neden Danfoss Yerden Isıtma Sistemi?

Yerden ısıtma sistemi belirtilen yapısı ile birlikte insan fizyolojisi, ısınmanın fiziki yapısı ve enerji sarfiyatı gibi kriterlere göre en doğru ısınma sistemidir. Çünkü betonarme yapılarda tüm yalıtım çalışmalarına rağmen ısının ortamda yatay bir şekilde yayılması gayet güç olurken, zeminden yukarıya doğru ulaşması çok daha pratik bir şekilde sağlanabilir. İşte bu nedenle hidronik özelliğe sahip olan Danfoss yerden ısıtma sistemleri, ısıtmayı sunan en doğru sistemler arasında bulunmaktadır.

Danfoss alttan ısıtma sistemleri kurulurken, zeminde kullanılan strafor, kenar noktalarda yer alan izolasyon bantları ve hiç bir noktada boşluk kalmaması zemin izolasyonunu eksiksiz bir hale getirmektedir. Tam kapsamlı bir şekilde gerçekleştirilen bu zemin izolasyonu üzerinde kullanılan yerden ısıtma boruları sıcak havanın zeminden hiçbir şekilde aşağıya kaçmayacak şekilde yukarıya yükselmesini sağlamaktadır. Bu durumda profesyonel bir otomasyon yöntemi ile desteklenmiş Danfoss yerden ısıtma sistemleri bu ısıtma konforunun sürekli istenilen sıcaklıkta kalmasını ve konforlu bir hale gelmesini sağlayacaktır. 

Elde edilen bu yapı ile birlikte Danfoss yerden ısıtma insanın bulunduğu her alanda fizyolojik olarak ısıyı ayaklardan almasını ve vücudu çok daha kolay bir şekilde ısıtmasını sağlar. Zeminden yükselen ısı daha düşük enerji ile birlikte daha geçerli bir ısıtma oluşturduğu için daha düşük yakıt sarfiyatı ile karşılaşılır. Bakım, onarım ve arıza maliyetleri çok düşük ve nadir olan bu sistemler tüm ekonomik avantajları ile birlikte seçilebilecek en iyi ısıtma sistemleri arasında gösterilmektedir.


Danfoss Alttan Isıtma İstediğiniz Her Yerde

Akıllı otomasyon sistemleri, uzaktan kontrol ayarlamalı kullanım özellikleri ve yüksek dayanıklı kullanımı gibi birçok farklı avantaj ile birlikte Danfoss zemin ısıtma bugün yaşadığınız veya çalıştığınız her yerde tercih edebileceğiniz bir ısıtma sistemi sunmaktadır. Temel olarak bu sistemler firmamız tarafından yaşam alanlarında yoğun bir şekilde uygulanırken, bu uygulamaların tümünde ev sahipleri taleplerde bulunmaktadır.

Bir ev için Danfoss yerden ısıtma sistemi uygulanması açısından evin türü fark etmeden uygulama sağlanabilir. Yani temel olarak betonarme bir yapıdan ahşap bir konuta veya özel çelik yapı konutlara dahi Danfoss alttan ısıtma uygulaması gerçekleştirilebilir. Diğer noktadan bakıldığında ise apartman daireleri, müstakil konutlar, villalar, yazlıklar veya tek odalı stüdyo daireler gibi her konut içerisinde bu uygulamanın yapılması mümkündür.

Genellikle ev sahipleri Danfoss yerden ısıtma sayesinde elde ettikleri konforu çalıştıkları alanda da aynı şekilde elde etmek istemektedir. Bu durumda işletmeler, şirketler, ofisler, bürolar ve mağazalar gibi birçok farklı noktada da bu uygulama aynı şekilde yapılabilmektedir. Bir yapı içerisinde ısı kaynağının bağımsız olarak kullanılması ile birlikte toplu konutlarda, alışveriş merkezlerinde, iş merkezlerinde veya plazalarda size ait bölüm içerisinde kullandığınız kombi veya farklı bir ısı kaynağı ile bağlantılı şekilde de bu ısıtma sistemlerini kullanmayı seçebilirsiniz.

Danfoss zemin ısıtma sistemleri bugün kurumsal yapılarda genel olarak hem kamu sermayesi hem de özel sermayeler tarafından tercih edilmektedir. Yani hastaneler, okullar, eğitim kurumları, fabrikalar, alışveriş merkezleri ve marketler gibi birçok farklı yapıda tamamen sağlıklı özellikleriyle bu uygulama tercih edilmektedir.


Danfoss Yerden Isıtma İle Sıcaklığın Kontrolü Elinizde

Yaşadığınız ortamda ısıtmayı kontrollü bir şekilde gerçekleştirmek ve her an istediğiniz gibi müdahale ederek doğru ısıtmayı sağlamak için en pratik yapılı sistemlerden birisi yerden ısıtma sistemleridir. Özellikle Danfoss alttan ısıtma mekanizması içerisinde kurulmuş olan otomasyon sistemi, kablolu veya kablosuz olarak gerçekleştireceğiniz pratik bir kontrol ile termostat kullanımı sağlayarak, en kolay şekilde bu avantajı elde etmenize yardımcı olur.

Sistem içerisinde alüminyum kompozit borular vasıtası ile gerçekleştirilen tesisatın güvenilir çelik kollektörler ile bağlantısı sağlandıktan sonra her bölümde yer alan oda termostatları akıllı kullanım özellikleri ile birlikte zaman ve enerji tasarrufu oluşturacak şekilde kolay bir kullanımı mümkün hale getirmektedir. Bu nedenle Danfoss zemin ısıtma sistemleri, bugün Avrupa'nın en fazla tercih edilen ısıtma sistemleri arasında görülmektedir.

Gelişmiş bir test merkezi sayesinde uzun bir dönem üzerinde gerçekleştirilen çalışmalar ile sıkıntısız bir hale getirilen otomasyon imkanı ile hidronik kontrol bağlamında yerden ısıtma sistemleri size kontrol uzmanlığı imkanı sunmaktadır. Sadece tek bir dokunuşla veya uzaktan kumanda vasıtasıyla akış kontrolünü gerçekleştirebileceğiniz oda termostatları, kontrol panelleri, aktüatör vanalar ve termostatlar vasıtasıyla bu sistemler evinizin ve çalışma alanınızın en konforlu noktaya ulaşmasını sağlamaktadır.

Bugün dokunmatik ekranları ile birlikte enerji tasarrufu sağlayacak şekilde en yüksek konforu ortaya çıkaran kapsamda üretilmiş termostatlar gibi parçalarıyla Danfoss alttan ısıtma sistemleri, basit çözümler oluşturmak için size hız ve kalite sağlamaktadır. Günümüzün akıllı ev çözümleri içerisinde mutlak bir şekilde yeri olan bu sulu yerden ısıtma sistemleri, özellikle kablosuz kurulumlu otomasyonlar, kaliteli tesisat malzemeleri ve firmamızın uzman uygulamalarıyla en yüksek niteliklere ulaşmaktadır.

Eğer Danfoss zemin ısıtma sistemleri ile hayatınızda her an konfor, huzur ve çocuklarınız için güven istiyorsanız, firmamız üzerinden bu uygulamaları Türkiye'nin birçok farklı kentinde talep edebilirsiniz. İnşaat aşamasındaki konutlarda, inşaat sonrasındaki konutlarda veya değişim talep edilmesi gereken her yapıda komplike ve kontrolü yapısı ile yüksek kaliteli Danfoss yerden ısıtma sistemleri uygulanabilir.   • Yerden Isıtma Alttan Isıtma Zemin Isıtma Sistemleri Hak Enerji

  •   Avrupa Yakası Adresimiz: Şehremini Mah, Ayık Fırın Sk. No:2
    Fatih/İSTANBUL
  •   Anadolu Yakası Adresimiz: Dumlupınar Mh. Özen Sk A Blok No:48 D:18 Nuhoğlu Yenitepe Residence
    Kadıköy/İSTANBUL
  •   0532 120 36 79
  •   0216 999 44 94
  •   info@yerdenisitma.org