Wavin Kenar İzolasyon Bandı

  Ana sayfa > Wavin Malzeme > Wavin Kenar İzolasyon Bandı

Wavin Kenar İzolasyon Bandı


Yerden ısıtma sistemlerinde yalıtım için önemli parçalardan birini strafor oluşturmaktadır. Strafor mantarlı yapısı sayesinde boruların döşenmesini de kolaylaştırır. Aynı zamanda ısı yalıtımı sağlayan straforlar zemine uygunca döşenmektedir. Zeminin metrekaresine uygun olarak döşenen straforlara ek olarak izolasyon bandı kullanılmaktadır. İzolasyon bandı zemine döşenen straforların kenarda oluşturduğu açıklığı gidermek amacıyla kullanılmaktadır. Kenarlarda kalan boşlukların giderilmesi ve duvar kenarlarında da yalıtımın sağlanabilmesi için izolasyon bandı kullanılmalıdır. Isının oda içerisinde hapsolması ve homojen şekilde dağıtılabilmesi için kenar izolasyon bandının önemi oldukça fazladır.Kenar İzolasyon Bandı Kullanımı


Kenar izolasyon bandının iki farklı seçeneği mevcuttur. Bu seçenekler mekâna uygun olarak değerlendirilerek uygulanmaktadır. Uygulaması oldukça kolay olan kenar izolasyon bandı zeminde tam anlamıyla yalıtımın yapılabilmesi için gereklidir. Duvar ile straforun kesiştiği alanlara uygulanmaktadır. Siyah ve gri-mavi karışımı renk seçenekleri bulunmaktadır. Çeşit anlamında farklı türleri mevcuttur. Kalınlık, yapışkanlı, yapışkansız ve uzunluğuna göre tercih yapılmaktadır. Mekân zeminine ve strafor döşemesine oranla uygun bir kenar izolasyon bandı tercih edilir. Sulu yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan wavin kenar izolasyon bandı firma tarafından üretilmektedir. Firmanın kendi fabrikalarında üretilen izolasyon bandı wavin strafor ve wavin yerden ısıtma boruları ile uyumludur.

Bir tarafından folyo bulunan kenar izolasyon bandının diğer tarafından yapışkan bulunmaktadır. Folyolu kısım ısı geçişini engelleyerek yalıtım sağlamaktadır. Yerden ısıtma sisteminde kullanılan kenar izolasyon bandını tek olarak sipariş verebileceğiniz gibi uygulama ile de değerlendirebilirsiniz. Wavin marka ürünleri Hak enerji olarak sizlere sunmaktayız. İstediğiniz Wavin marka ürünler ile yerden ısıtma sistemleri uygulaması talebinde bulunabilirsiniz. Günün her saatinde sizlere verdiğimiz kusursuz hizmetten faydalanmak ve uzman kadromuz uygulama desteği almak için bizlere ulaşabilirsiniz.


  • Yerden Isıtma Alttan Isıtma Zemin Isıtma Sistemleri Hak Enerji

  •   Avrupa Yakası Adresimiz: Şehremini Mah, Ayık Fırın Sk. No:2
    Fatih/İSTANBUL
  •   Anadolu Yakası Adresimiz: Dumlupınar Mh. Özen Sk A Blok No:48 D:18 Nuhoğlu Yenitepe Residence
    Kadıköy/İSTANBUL
  •   0532 120 36 79
  •   0216 999 44 94
  •   info@yerdenisitma.org