Yerden Isıtma Sistemleri

  Ana sayfa > Hizmetler > Yerden Isıtma Sistemleri

Yerden Isıtma

Yerden ısıtma İnsan metabolizmasının fizyolojik ve psikolojik olarak her zaman ihtiyaç duyduğu maddi ve manevi kaynaklar yer almaktadır. Bu kaynaklar içerisinde fizyolojik etkileri oluşturan noktalara bakıldığında, özellikle sonbahar ve kış mevsimlerinde soğuk havaya karşı ısınma ihtiyacı en temel ihtiyaçlardan birisidir. Bu noktada insanlar geçmiş dönemlerde soba ve ateşten faydalanırken, bugün yerden ısıtma gibi modern sistemlerden yararlanmayı tercih etmiştir. Modern ve konforlu bir ısıtma mantığı oluşturan zemin ısıtma iki farklı yöntem ile birlikte sulu veya elektrikli kullanım sayesinde tercih edilebilir. Bu tercihlerden herhangi biri sayesinde yaşam alanlarında eski dönemlerde kullanılan klasik kalorifer, soba, klima veya ısı pompası gibi ısınma sistemlerine göre daha popüler ve ideal bir tercih yapılabilir.


Yerden Isıtma Nasıl Sağlanır?

Modern bir tercih olarak yerden ısıtma zemin üzerinde döşenmiş ısıtma tesisatı ile ısının zeminden başlayarak yukarıya doğru ulaşması sistemini oluşturmaktadır. Bu ısıtma sistemi, firmamız tarafından bugün konutlarda ve çalışma alanlarında uygulanırken, ısı kaybını en düşük noktaya ulaştıran ve ideal bir dağıtım oluşturan bir yapı elde edilmesi sağlanmaktadır. Zemin ısıtma çok eski zamanlardan günümüze aktarılmış bir ısıtma sistemi olmasa da ülkemizde yine de uzun yıllardır firmamız sayesinde elde edilen bir sistem olmayı başarmıştır. Yerdenisitma.org özellikle rehau yerden ısıtma sistemlerini bugün Türkiye'nin birçok farklı kentinde İstanbul başta olmak üzere sunmaktadır. Birçok önemli markanın bayisi olması vasıtasıyla firmamız, rehau yerden ısıtma İstanbul konumunda da bulunarak özellikle sulu yerden ısıtma sistemleri açısından hizmetler vermektedir. Bugün kapsamlı bir şekilde binlerce farklı yerleşim alanında ve çalışma alanında bu sistemler ile birlikte aynı zamanda elektrikli sistemler veya kısmen daha az tercih edilse de karbonik folyolu sistemler gibi çeşitler de bulunmaktadır. Tercih edilen bu sistemlerden herhangi birisi Yerdenisitma.org üzerinden talep edildiğinde, zeminde öncelikle bir izolasyon döşemesi sonrasında üzerinde sistemin türüne göre ısıtma boruları veya ısıtma kabloları döşemesi gerçekleştirilir. Daha sonrasında diğer ekipmanlar ve ısıtma sistemine bağlantı ile birlikte alttan ısıtma uygulaması tamamlanarak, yapı içerisinde konforlu bir sonuç elde edilir. Sistem ortalama 40-50 santigrat derece ılık su bağlantısı veya elektrik kablosunun yaydığı enerji ile birlikte zemin ısıtma işlemini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirir.


Sağlığınız İçin İdeal Yerden Isıtma Sistemleri

Firmamız tarafından bugün hem yaşam hem çalışma alanlarında uygulanan alttan ısıtma insan sağlığı için en ideal ve konforlu ısıtma sistemi olarak görülmektedir. Bu sistem bahsedildiği şekilde birçok farklı alanda uygulanırken, enerji bağlamında da güneş enerjisi, doğal gaz, katı veya sıvı yakıt kullanan enerji kaynakları ile bağlantılı şekilde kullanılabilir. Günümüzde ideal bir şekilde alttan ısıtma İstanbul sistemlerini kullanan birçok farklı yapıda özellikle daha önce yer alan kömürlü veya doğalgazlı kalorifer sistemlerinin yerine bu sistem tercih edilmektedir. Ayrıca elektrikli olarak kurulan yerden ısıtma sistemlerinde de elektrik enerjisinin kullanımı ile ısı enerjisi elde edilmektedir. İdeal yapısı ile birlikte zemin ısıtma İstanbul ısıyı alana doğru şekilde ulaştırdığı için hızlı ve sağlıklı ısıtmayı aynı zamanda da tasarrufu ve konforu sağlar. Özellikle firmamız güvencesinde sunulan rehau yerden ısıtma sistemleri, sulu kullanım yapısı ile birlikte kalorifer petekleri veya klima gibi hantal eşyaların bulunmadığı bir ortamda dekorasyon açısından da size büyük katkılar sağlar. Yaşam alanlarınızda veya çalışma alanlarınızda rehau yerden ısıtma İstanbul çalışmalarını talep ettiğinizde, tek bir telefon sayesinde firmanız ile görüşebilir ve tüm zeminler için uygun olan bu çalışmayı siz de tercih edebilirsiniz. İnsan sağlığı ile birebir uyumlu olan bu kontrollü ısınma sistemi; oda termostatları, otomasyon ve termostatik vanalar vasıtasıyla tam kontrollü şekilde güçlü bir ısınma oluşturur. Bu nedenle alttan ısıtma İstanbul çalışmaları parke, halı döşenmiş zeminler veya mermer zeminler gibi her zemin altında kullanılabilir.


Yerden Isıtma Otomasyonu

Son yıllarda yerden ısıtma sistemlerinde sağlanan en önemli avantajlarından birisi de otomasyon sistemi ile daha konforlu ve tasarruflu bir sistem kullanımının elde edilmesidir. Bu modüler ve modern sistemler içerisinde kontrollü ısınmayı oluşturmak açısından özel bir otomasyon sistemi geliştirilmiştir ve bu sistem farklı markalarda uygulanabilir bir yapıya sahiptir. Alttan ısıtma uygulamalarında otomasyon sisteminin kullanılması için genellikle konut veya çalışma alanı içerisindeki her bölüme döşenmiş olan ısıtma sisteminin tek bir noktada bağlanması ve ardından ısıtma kaynağına bağlı hale gelmesi gerekir. Sonrasında örnek olarak konutlarda her oda içerisinde otomasyon sistemi için ayrı bir cihaz kullanılır ve bu odaların her birinde sıcaklıklar ayrı ayrı kontrol edilebilir. Otomasyon sistemlerinin bugünkü en büyük artılarından birisi, uzaktan kontrol sayesinde ısıtmanın daha sağlıklı bir hale getirilmesidir. Çünkü rehau yerden ısıtma gibi sistemlerde sunulan oda termostatları, kablosuz kullanım ve akıllı telefon üzerinden mobil kontrol gibi imkanlar sağlamaktadır. Bu otomasyon uygulamaları bilhassa sulu sistemlerde daha faydalı ve pratik bir kullanım oluşturmaktadır.Yerdenisitma.org olarak sunduğumuz Rehau, Danfoss veya Wavin Pilsa gibi yerden ısıtma sistemlerinde oda termostatlarını kullanmayı her zaman tercih ediyoruz. Farklı markalardan seçilmiş olan bu termostat ürünleri, daha uygun bütçeli bir şekilde yani tasarruflu olarak ısıtma avantajı sağlıyor. Servis hizmetlerini ve kurulum hizmetlerini gerçekleştiren personellerimiz, kurulum sırasında sizler için termostat kullanımı ayarlarını gerçekleştirecek, sonraki süreçlerde de kullanımı nasıl sağlayacağınızı anlatan bir sunum gerçekleştirecektir.


yerden ısıtma sistemiyerden ısıtma sistemi istanbul


Garantili Yerden Isıtma

Firmamız tarafından sizler için sunulan hizmetlerde en önemli ayrıntılardan birisi zemin ısıtma İstanbul sistemlerinde garanti imkanının elde edilmesidir. Çünkü firmamız farklı markalarda gerçekleştirdiği uygulamalarda aynı zamanda sonraki süreçlerde de özel servis ve bayi işletmesi olarak hizmet vermektedir. Bu bağlamda da her zaman zemin ısıtma sistemi içerisinde bulunan tüm parçaların onarımlarının yapılması, yedek parça değişimlerinin gerçekleştirilmesi ve çalışan bir sistemin sürekli hale getirilmesi için firmamızdan hizmet alınabilir. Yılın 365 günü alttan ısıtma İstanbul sistemlerinde karşılaştığınız sorunların çözümüne elde edebilmek açısından tek bir telefon sayesinde firmamızdan servis hizmetleri talep edebilirsiniz. Bu konuda mutlak olarak uygulamayı firmamızın gerçekleştirmiş olması zorunluluğu bulunmadan, alttan ısıtma sistemlerinde yaşanan sorunlar için bahsedilen ideal ve konforlu markalar sayesinde bakım, onarım ve parça değişimi gibi hizmetler sağlanabilir.


Yerden Isıtma Fiyatları

Temel kullanım mantığı ile birlikte ister doğalgaz yani kombi bağlantısı ile ister kömürlü kalorifer bağlantısı ile bugün yerden ısıtma sistemlerini kullanmak mümkündür. Bu konuda da isterseniz yapı inşaatı isterseniz sonraki süreçlerde konut veya işletmelerde alttan ısıtma uygulaması talebi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede firmamız istediğiniz zamanda garantili, uzun ömürlü ve tam konforlu bir uygulama gerçekleştirecektir. Her geçen gün daha fazla yaygın bir hale gelen zemin ısıtma İstanbul sistemleri, doğal gaz veya katı yakıt kullanımında yüksek bir tasarruf oluşturduğu için de özellikle kış aylarının en sert geçtiği bölgelerde tercih edilmektedir. Firmamız tarafından sağlanan rehau yerden ısıtma İstanbul hizmetleri gibi tüm hizmetler İzmir, Ankara, Bursa veya Yalova gibi birçok farklı kentte de gerçekleştirilmektedir. Yerdenisitma.org olarak sizler için gerçekleştirdiğimiz zemin ısıtma sistemlerinde hangi marka seçilmiş olursa olsun hem tüm uygulama hem de kullanılan parçalar açısından en uygun fiyat garantisini sağlıyoruz. Bu konuda temel amacımız, müşteri memnuniyetini sağlayacak şekilde uygun fiyat politikası ile hizmet vermektir. Yüksek hizmet kalitemiz karşısında sizin için sunulan uygun fiyat avantajı ile birlikte bugün tecrübeli bir kadrodan hizmeti almak için sulu veya elektrikli alttan ısıtma İstanbul hizmetlerinde firmamızı tercih edebilirsiniz.


Yerden Isıtma Sistemleri

Yerden ısıtma sistemi günümüzde enerji verimliliği sebebiyle sıkça tercih edilmektedir. Yerden ısıtma sisteminin kullanıldığı mekanlarda sıcaklığın istenilen dereceye getirilerek tutulması sağlanmaktadır. Enerji verimliliğinin yanı sıra, konforlu ve güvenli olması tercih edilmesinde oldukça önemli bir rol üstlenmektedir. Yerden Isıtma sisteminin kullanılacağı mekanlarda iç ve dış çevre özenle incelenerek bir plan çıkartılmaktadır. Dış etkenler mekân içerisindeki ısı durumunu etkilediğinden buna yönelik önlemler alınmaktadır. Zemin ısıtma sistemi kullanılan mekânın sıcaklığının sürekli olarak aynı seviyede tutulmasına olanak sağlayan yerden ısıtma sistemi maksimum 35-40 derece arasında çalışmaktadır. Kullanıcılarına her anlamda birçok avantajı sunan zemin ısıtma sistemi merkezi ve lokal olarak iki farklı bölümde incelenmektedir. Yerden ısıtma sistemleri kullanıldığı alanlarda estetik bir görüntüye ulaşılmasına olanak sağlamaktadır. Yere döşenen ısıtma sistemi mekân içerisinde kalabalık görüntüye neden olan peteklerin kullanımını ortadan kaldırmıştır.

Son dönemlerde rağbet gören yerden ısıtma sistemi özel borular sayesinde zemine döşenerek yapılmaktadır. Bu konuda deneyimli ve en önemlisi uzman olan kişiler tarafından yapılan zemin ısıtma sistemi kendi içerisinde ikiye ayrılmaktadır. Lokal ısıtma sistemi ve merkezi ısıtma sisteminin amaçları her ne kadar aynı olsa da kullanım bakımından birbirinden farklıdır. Lokal ısıtma sistemi merkezi ısıtma sisteminin aksine bireysel bir ısıtma sistemidir. Yerden ısıtma maliyeti kullanılan malzemelere göre değişkenlik göstermektedir.


Yerden Isıtma Sistemi Avantajları

Yakıttan %15 ile %20 arasında bir tasarruf sağlanmasına olanak sağlamaktadır. Bu tasarruf miktarı mekânın metrekaresine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Konforlu bir ısıtma sistemi olduğundan herhangi bir ayar ile uğraşılmasına gerek duyulmamaktadır. Yerden ısıtma sistemleri özellikle son dönmelerde yeni yapılan binalar için sıkça tercih edilmektedir. Eski sistem petek kullanımını ortadan kaldırdığından aynı zamanda petek temizliği ile uğraşılmasına gerek yoktur. Birçok kişinin oldukça iyi bildiği üzere petek kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken birçok unsur bulunmaktadır. Herkesin malumu olduğu üzere peteklerin konumları mobilya konumlarını doğrudan etkilemektedir. Ayrıca peteğin konumlandırıldığı duvarın ekstra bir şey için kullanılması da mümkün değildir. Bu durum hem estetik görüntü oluşmasını engellerken hem de yer işgal etmektedir. Alttan ısıtma sisteminde bu tarz olumsuz durumlarla karşılaşılması mümkün değildir. Zemin ısıtma İstanbul bölgesinde yoğun olarak yapılmaktadır. Evinizin daha konforlu ve en önemlisi daha sıcak olması için ısıtma sisteminin ayrıcalıklarından sizlerde faydalanabilirsiniz.

•Mekân içerisinde görüntü kirliliği yaratacak bir sistem değildir.
•Enerji tasarrufu sağlamaktadır.
•Bakım maliyeti düşüktür.
•Peteklerde olduğu gibi sürekli temizliğe ihtiyaç duyulmadığından hijyeniktir.
•Zemin kaplamasının ne olduğunun önemi yoktur, tüm zemin kaplamaları ile çalışabilmektedir.
•Herhangi bir hava sirkülasyonu durumu olmadığından tozlanma gibi bir durumla karşılaşılmamaktadır.

Yerden Isıtma Sistemi Videoları


.
.


Yerden Isıtma Sistemi Nasıl Yapılır?

Yerden ısıtma sisteminin zemine döşenmesi sırasında birçok unsura dikkat edilmektedir. Her anlamda birçok avantajı kullanıcılarına sunan yerden ısıtma sisteminde iki farklı sistem kullanılmaktadır. Isıtma sulu borular ve elektrik kablolu olarak ayrıştırılan bu sistem sayesinde mekan istenilen sıcaklığa rahatlıkla getirilebilmektedir. Zemine döşenen ısıtma borularının kalitesi bu aşamada oldukça büyük bir öneme sahiptir. Birçok alternatif olmasına karşın yapılan işlem sırasında kaliteden ödün verilmemesi gereklidir. Rehau yerden ısıtma sisteminde çok sık kullanılan bir markadır. Rehau kalite ve güvenliği ile bilinen bir marka olduğundan yerden ısıtma İstanbul sisteminde tercih edilmektedir. Rehau markası Almanya merkezli olan bir firmadır. Kaliteli malzemeleri ile adından sıkça bahsettiren marka özelikle 2016 yılı sonrasında Türkiye’de kendini göstermeyi başarmıştır. Türkiye’nin farklı birçok şehrinde hizmet vermesine karşın İstanbul’da yoğun bir talep bulunmaktadır. Rehau yerden ısıtma İstanbul halkına kaliteli hizmet avantajlarını sunmaktadır.


Yerden Isıtma Sisteminin Uygulanması

Yerden ısıtma sistemi uygulanacak olan mekân öncelikle gezilerek ön inceleme yapılır. Akabinde yerden ısıtma çizim programı kullanılarak ısıtma sisteminin nasıl döşeneceğini karar verilir. Oldukça büyük bir titizlik ile hazırlanan projede zeminin türü ile ilgili detaylı bilgi alınmaktadır. Zeminin cinsi projenin ne şekilde uygulanması gerektiği hakkında bilgi sahibi olunması için gereklidir. Bu konuda deneyimli kişiler tarafından yapılan ön hazırlık ardından uygulama işlemine geçilmektedir. Zeminin laminat, ahşap, taş veya fayans olması ısıtma sistemini etkileyen bir unsur değildir lakin sadece ilk ısınma süresini etkiler. Tüm yüzeyler için kolaylıkla uygulanabilen zemin ısıtma sistemi sayesinde mekân içi sıcaklık her zaman istenilen seviyede tutulabilir.


Yerden Isıtma Sistemi Enerjisi Nasıl Karşılanır?

Yerden ısıtma sistemi günümüzde konforlu bir ısıtma sistemi olduğundan yoğun olarak tercih edilmektedir. Evin kirlenmesi veya peteklere uygun mobilya yerleştirilmesi gibi bir durumla karşılaşılmadığından oldukça zahmetsizdir. Bu durum düşünüldüğünde yerden ısıtma sistemlerine olan rağbetin artması olağan karşılanmaktadır. Zemin altına döşenen elektrikli veya sulu ısıtma sistemlerinde yakıt tüketiminin ne şekilde olduğu ise sıkça sorulmaktadır. Yakıt tüketimi için güneş enerjisi, katı yakıtlar, sıvı yakıtlar ve doğal gaz kullanılmaktadır. Yakıt tüketiminin karşılanması ile sulu borularda ısı elde edilmektedir.


Yerden Isıtma Sistemi Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Modern teknolojinin nimetlerinden biri olan yerden ısıtma sistemini birçok faydası bulunmaktadır. Her anlamda avantajlı şekilde ısı ihtiyacının giderilebilmesi için kullanılan yerden ısıtma sistemi kaliteli malzemeler kullanılarak yapılmaktadır. Döşeme işlemi sırasında her türlü detaya dikkat edilerek hazırlanan proje doğrultusunda işlem gerçekleştirilmektedir.


Elektrikli Yerden Isıtma Sistemi

Elektrikli yerden ısıtma projesinin kurulumu solu borulara oranla çok daha kolay şekilde yapılabilmektedir. Günümüzde sıkça kullanılan elektrikli yerden ısıtma sistemi küçük alanlar için idealdir. Banyo ve mutfakta tercih edilen bu sistem bakıma daha az ihtiyaç duymaktadır. Bu sistemde 10-18-20-30 W /mt çizgisel güçteki kablo seçimleri yapılmaktadır. Kablo seçimi kullanılacak alana ve zemine bağlı olarak yapılmaktadır. Alan incelemesi sonrasında bu konuda uzman olan bireyler hangi kablonun ne şekilde döşenmesi gerektiğine karar vererek proje hazırlamaktadır.

Enerji verimliliği sağlayan elektrikli zemin ısıtma İstanbul içerisinde tercih edilmektir. Elektrikli yerden ısıtma sistemi seralarda, hamamlarda, otellerde, iş yerlerinde, camilerde ve hayvan barınaklarında tercih edilmektedir. Elektrikli yerden ısıtma kuru yöntem olarak da bilinmektedir. En basit anlatımı ile elektrik kablolarının zemine döşenmesi ile ısınma ihtiyacının karşılanması anlamına gelir.
Büyük çaplı bir tadilat gerektirmemesi tercih edilmesinde önemli bir görev üstlenmektedir. Elektrikli yerden ısıtma sisteminde üç katman bulunmaktadır. Bu katmanlar plastik köpük, alüminyum levha ve ısı veren kablolardır. Bu konuda profesyonel ekip tarafından gerçekleştirilen işlemin doğru olarak uygulanması ardından kolay bir şekilde ısı ihtiyacı giderilebilmektedir. En altta bulunan yalıtım ve yansıtıcı tabaka enerjinin yukarı doğru ivmelenmesine olanak sağlamaktadır. Bu durum ısının kolay bir şekilde üst tabakaya çıkabilmesine olanak sağlamaktadır. Elektrikli yerden ısıtma sistemi mekanın kısa süre içerisinde istenilen sıcaklığa ulaşabilmesi için önemlidir.


Elektrikli Yerden Isıtma Sisteminin Avantajları

Elektrikli yerden ısıtma sistemini doğru uygulanması halinde birçok faydası bulunmaktadır. Her geçen gün yerden ısıtma sistemine olan talebin artmasına bağlı olarak daha kolay uygulanabilen elektrikli yerden ısıtma sistemine sıkça başvurulmaktadır. Elektrikli yerden ısıtma sistemi alttan ısıtma ihtiyacının kolayca giderilebilmesine olanak sağlamaktadır.

Elektrikli yerden ısıtma sisteminin uygulanması sulu borulu yerden ısıtma sistemine oranla çok daha kolaydır.
•Yapılan döşeme işlemi 3 gün içerisinde tamamlanabilmektedir.
•Oldukça uzun ömürlü bir ısıtma sistemidir.
•Çalışması sırasında ses çıkartmadığından ses kirliliğine neden olmamaktadır.
•Her odanın ısı seviyesinin farklı derecelerde ayarlanması mümkündür.
•Tüketim seviyesi tamamen kişinin tercihine bağlıdır.
•Kontrollü bir kullanım imkanı sunmaktadır.
•Isınması istenmeyen oda devre dışı bırakılabilir.
•Düşük dereceli bir ısıtma sistemidir.
•Evin yalnızca bir bölümünde kullanılması da mümkündür.
•Oldukça yüksek güvenlikli bir sistemdir, yangın riski kesinlikle bulunmamaktadır.
•Döşeme işlemi için ekstra özel tesisata ihtiyaç duyulmamaktadır.
•Yoğun bir bakıma ihtiyaç duyulmamaktadır.
•Genel kullanım süresi ortalama 60-65 yıldır.


Sulu Borulu Yerden Isıtma Sistemi

Elektrikli yerden ısıtma sistemi ile sıklıkla karşılaştırılan sulu yerden ısıtma sistemi yeni binalar için idealdir. Kurulumu daha zor olmasına karşın düşük enerji tüketimi sebebiyle yoğun olarak tercih edilmektedir. Geniş alanlara uygun olan bu sistem yüksek ve düşük basınçlı boru basıncı seçeneklerine sahiptir. Kullanılacak alana bağlı olarak hangi borunun tercih edileceğine karar verilmektedir. Boru içerisinde dolaşan su zeminin ısınmasına olanak sağlamaktadır. Zemin ısıtma İstanbul ve çevresinde yoğun olarak tercih edilmektedir. Günümüzde bir gereklilik haline gelen yerden ısıtma sistemi hijyen açısından da büyük bir öneme sahiptir. Havada bulunan tozların kişileri rahatsız etmemesi adına nem içeriği mevcuttur. Nem içeriği sayesinde toz akarlarının havada bulunması engellenmektedir. Sağlık açısından ne kadar ciddi bir öneme sahip olduğu net olarak bilinmektedir. Isının kaynağı sıcak su olduğundan hava için gerekli olan nem sağlanmış olur. Böylece yerden ısıtma sisteminin kullanıldığı mekanlarda havanın kuruması gibi bir problem ile karşılaşılması engellenmiştir. Sulu borulu alttan ısıtma İstanbul bölgesinde tercih edilen bir sistemdir.


Sulu Yerden Isıtma Sisteminin Avantajları

Sulu yerden ısıtma sisteminde kullanılan malzemeler yüksek kalitededir. Kullanılan malzemelerin en iyi kalitede olması kullanım ömrünü direkt olarak etkileyen bir unsurdur. Yüksek kalitede rağmen en uygun yerden ısıtma sisteminden faydalanmak için bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Kalite ve uygun fiyatı bir arada sunduğumuz hizmetin ayrıcalıklarından sizde faydalanabilirsiniz. En iyi sulu yerden ısıtma sisteminin döşenmesi elektrikli sisteme oranla daha zordur. Buna karşın sıkça tercih edilen bir yerden ısıtma yöntemidir.

•Ekonomik bir şekilde ısınma sağlayabilmektedir.
•Kaba inşaat ve tadilatlarda uygulanabilmektedir.
•Uygulama süresi elektrikli sisteme oranla daha uzundur.
•Mekânın istenilen ısıda kalabilmesine olanak sağlamaktadır.
•Konutlarda, ofislerde, spor salonlarında, camilerde, hamamlarda ve kapalı yüzme havuzlarında sıkça tercih edilmektedir.
•Isının homojen bir şekilde dağıtılması sağlanmaktadır.
•Manuel veya otomatik termostat ile çalıştırılması mümkündür.
•Zemin altına döşendiğinden yer kaybını önlemektedir.
•Bakımı kesinlikle zor değildir.
•Uzun süreli kullanım imkanı sunmaktadır.
•Kullanımı oldukça kolaydır.


Danfoss Yerden Isıtma

90 yıllık köklü geçmişi ile yerden ısıtma sisteminde en çok tercih edilen markalardan biridir. Hidrolik yapıya sahip olan sulu yerden ısıtma sistemi kolay ve konforlu şekilde ısınma ihtiyacının giderilmesine olanak sağlamaktadır. Danfoss yerden ısıtma güvencesi ile döşeme işlemine başlanmadan önce mekân içi inceleme yapılmaktadır. Mekânın iç ve dış durumu göz önünde bulundurularak yerden ısıtma sistemi için proje hazırlanmaktadır. Bu proje ısının ev içindeki durumunu ve etkileyen bir unsurdur. Yalıtımın en iyi şekilde yapılması ve döşemenin her detaya dikkat edilerek tasarlanması için bu proje oldukça önemlidir. Projenin hazırlık aşamasında bu konuda uzman mühendisler çalışmaktadır. Keşif araştırmasında zemin durumu, özellikleri ve bütçe hesaplanması gibi detaylara dikkat edilmektedir. Projenin hazırlanması akabinde döşeme işlemi için diğer detaylar tamamlanmaktadır. Pe-xa borular, zemin straforu, kollektörler, termostatik vanalar ve oda termostatları uygun görülen şekilde döşenmektedir. Kullanılan tüm malzemeler yüksek kaliteye sahiptir. Yerden ısıtma döşemesi işlemi uzun vadeli kullanım imkanı sunmaktadır.

Kış aylarında ısınma ihtiyacının önemi düşünüldüğünde konforlu bir ısınma yönteminin tercih edilmesi oldukça doğaldır. Eski usul petekler yalnızca ısının yeteri kadar kullanılamamasında değil görüntü sebebiyle de olumsuzluklara neden olmaktadır. Öyle ki petek kullanımı sebebiyle mobilyalar yerleştirilirken dikkatli davranılması gereklidir. Yerden tasarruf edilmesine yardımcı olan yerden ısıtmalı sistem uzun süreli kullanım imkanı sunmaktadır. Duvarların kullanımını engelleyen petek kullanımını ortadan kaldırmaktadır. Herhangi bir sıkıntının yaşanmaması için güvenilir tercihler yapılması gereklidir. Danfoss köklü geçmişi ile kalitesini kanıtlamıştır. Kullanılan malzemeler her türlü olumsuz durum dikkate alınarak tasarlanmıştır. Döşeme işleminin büyük bir titizlikle yapılması sırasında birçok farklı unsura dikkat edilmektedir. Yerden ısıtma maliyetleri kullanılan marka ve mekanın metrekaresine bağlı olarak belirlenmektedir.


Fraenkische Yerden Isıtma Sistemi

1906 yılında kurulmuş olan ve kalitesi ile adını duyuran fraenkische yerden ısıtma denildiğinde akla gelen markalardan biridir. Her ayrıntının tüm detaylarıyla tasarlanması ve proje haline getirilmesi ardından döşeme işlemine geçilmektedir. Yüksek teknoloji kullanılarak fraenkische yerden ısıtma sistemi kısa süre içerisinde yapılabilmektedir. Isınma ihtiyacının en konforlu şekilde sağlanmasını amaçlayan firma politikası birçok malzeme içermektedir. Borular, termostat, vana, kontrol panelleri, ısıtma kollektörü, izolasyon bandı ve sabit değer ayar seti gibi malzemeler ile hizmet vermektedir. Kullanılan tüm ürünler yüksek kalite standartlarına sahiptir. Günümüzde en çok tercih edilen ısınma yöntemlerinden olan yerden ısıtma sistemleri ile mekanın sıcaklığının istenilen seviyede tutulması mümkün kılınmıştır.


Yerden Isıtma Sistemi Fiyatları

Hakkında net bir bilgi verilmesi mümkün değildir. Yerden ısıtma sisteminde kullanılan malzemelerden mekanın büyüklüğüne kadar tüm detaylar fiyatların değişmesine neden olmaktadır. Fiyatlar ile ilgili net bir bilgi alınabilmesi için sistemin döşeneceği mekanın incelenmesi gereklidir. Bu süreçte mekânın metrekaresinin de önemi oldukça yüksektir. Yerden ısıtma m2 fiyatı 2021 üzerinden hesaplanarak belirlenmektedir. Kullanılacak olan strafor, tesisat malzemeleri ve borular fiyatın değişkenlik göstermesine neden olmaktadır. İlk etapta yerden ısıtma sisteminin döşenmesi amacıyla verilen ücretin aslında önemli olmadığının bilinmesi gereklidir. Enerjiden tasarruf yapılmasına olanak sağlayan bu sistem klasik doğal gazın aksine her odanın istenilen sıcaklıkta olmasına imkan sunmaktadır. Gerek kullanım kolaylığı gerekse güvenilirliği sebebiyle yerden ısıtma uygulaması sıkça tercih edilmektedir. Ayrıca yerden ısıtma döşemesinin ısıtma sistemini fiyatlandırmasını etkileyen bir diğer unsur sulu borulu sistem mi yoksa elektrikli sistem mi olduğudur. Bu iki zemin ısıtma sisteminin döşeme fiyatları birbirinden farklıdır. Yerden ısıtma m2 fiyatı 2022 fiyatlarını etkileyen bir diğer unsur ise kullanılacak olan markalardır. Marka çeşitliliğinin olması fiyatları direkt olarak etkileyen bir durumdur. Kullanılacak markanın ne olacağı ile ilgili karar yapılan proje aşamasında belirlenmektedir. Bu aşamada kullanılacak olan ürünler, ürünlerin kalitesi ve mekana olan uygunluk durumları ile ilgili detaylı bilgi verilmektedir. Bu bilgilere istinaden hangi markanın kullanılacağına karar verilmektedir.


*Danfoss Yerden Isıtma M2 Fiyatı şu şekildedir;


•70 m2 ---- 7.235 TL
•100 m2 --- 8.649 TL
•150 m2 ----14.454 TL
•200 m2 --- 17.545 TL
•300 m2 --- 25.545 TL


*REHAU Yerden Isıtma M2 Fiyatlandırması Şu Şekildedir;


•70 m2 --- 8.125 TL
•100 m2 --- 9.414 TL
•150 m2 --- 16.452 TL
•200 m2 --- 18.951 TL
•300 m2 --- 29.545 TL

  • Yerden Isıtma Alttan Isıtma Zemin Isıtma Sistemleri Hak Enerji

  •   Avrupa Yakası Adresimiz: Şehremini Mah, Ayık Fırın Sk. No:2
    Fatih/İSTANBUL
  •   Anadolu Yakası Adresimiz: Dumlupınar Mh. Özen Sk A Blok No:48 D:18 Nuhoğlu Yenitepe Residence
    Kadıköy/İSTANBUL
  •   0212 812 61 94
  •   0507 261 00 00
  •   info@yerdenisitma.org