Sulu Yerden Isıtma Sistemleri

  Ana sayfa > Hizmetler > Sulu Yerden Isıtma Sistemleri

Sulu Yerden Isıtma

Eski sistemlerde kullanılan petekli kalorifer veya ısı pompası gibi sistemler yerine modern ve daha konforlu bir sistem olan yerden ısıtma özellikle sulu sistemde daha popüler ve ekonomik bir yapı oluşturmaktadır. Bu nedenle Yerdenisitma.org olarak evlerinizde ve iş yerlerinizde gerçekleştirdiğimiz çalışmalar arasında her zaman yerini almayı başarmıştır.

Aslında zemin ısıtma çalışmaları elektrikli ve karbon fiber destekli farklı çeşitler bulundursa da sulu sistemler daha fazla tercih edilen ve daha ekonomik sistemler olarak görülmektedir. Bu sistemler ısı kaynağından aldığı sıcak suyu yapı içerisinde sirkülasyon sağlayacak şekilde döşenmiş ısıtma boruları içerisinde dolaştırır ve bu sayede zeminde oluşan ısının yukarıya ulaşmasını sağlar. Çalışma prensibi bağlamında da entegre olarak kullanılan kollektör, vana ve termostat gibi ekipmanlar sayesinde ısı kaybını engelleyecek şekilde istenilen ayarlamalar ile ısıtma sağlanabilir.


Sulu Yerden Isıtma Nedir?

Firmamız tarafından en fazla uygulanan sistemler arasında bulunan sulu yerden ısıtma bugün konutlarda, kurumlarda, alışveriş merkezlerinde, hastaneler, hamamlar ve okul gibi her noktada uygulanabilen bir sistemdir. Yapı her ne olursa olsun düzgün bir zemin üzerinde öncelikle strafor adı verilen izolasyon malzemesi, üzerinde plastik su aktarım boruları ve boruların bağlandığı kollektör gibi malzemeler bir araya geldiğinde bu sistemleri oluşturmaktadır.

Kollektör adı verilen parça sulu yerden ısıtma uygulamasında ısı kaynağı üzerinde üretilmiş sıcak suyun odalara ve odalardan da zemin borularına dağıtılmasını sağlar. Bu bağlamda da bahsedilen bu ısıtma sistemlerinin en önemli ayrıntılardan birisini ısı kaynağının doğru kullanımı oluşturmaktadır. Normal koşullarda petekli kalorifer sistemleri kullanılırken de katı yakıt veya doğalgaz gibi bir yakıt ile çalışan ısıtıcı kazanlar kullanılır. Yani kalorifer kazanı veya konut için özel olacak şekilde kombi gibi bir cihaza ihtiyaç duyulur.

Kalorifer kazanı veya kombi, yakıtın kullanılması vasıtasıyla içerisinde sirkülasyon oluşturacak suyu ısıtır ve bu suyu ortalama 30-50 santigrat derece arasındaki bir sıcaklıkta kollektör üzerinden tesisata gönderir. Tesisata gelen su, alttan ısıtma sistemi içerisinde dolaşarak, zeminden yukarıya doğru ulaşacak bir ısının elde edilmesini sağlar. İşte bu sistem eski dönemlerde de kullanılan bir sistem olmasına rağmen bugün çok daha popüler bir yere sahip olarak firmamız tarafından da uygulanan temel hizmetlerden birini oluşturmuştur.

Sulu Yerden Isıtma Nasıl Uygulanır?

Herhangi bir yapıda firmamız üzerinden talep oluşturularak sulu yerden ısıtma istendiğinde, bu uygulamanın yapılması için öncelikle bir keşif çalışması gerçekleştirilir. Bu keşif çalışması sırasında öncelikli olarak zemin ısıtma sisteminin kurulacağı noktalar incelenir ve yapılacak çalışma için bir proje hazırlığı sağlanır. Çünkü proje bağlamında kullanılacak zemin malzemeleri, ısı kaynağının hangi noktada bulunduğu, tesisata nasıl bağlanacağı ve ısıtma için tercih edilecek sistemin özellikleri belirlenebilir.

Keşif çalışması sayesinde uygulanacak sistemin projesi hazır hale getirildikten sonra yerden ısıtma sisteminin kurulması için tüm ekip ve ekipmanlar ile belirli bir tarihte adreste hazır bulunulur. Uygulama gerçekleştirilirken öncelikle örnek olarak bir ev içerisinde her odanın ve diğer kısımların zeminlerinde strafor kaplaması sağlanır. Strafor açısından da örnek olarak firmamız tarafından Rehau, Vatanpor, Danfoss veya Wavin Pilsa gibi markalar tarafından sunulan ürünler kullanılmaktadır. Aslında firmamız temel olarak alttan ısıtma İstanbul çalışmalarında da sayılan bu markalar tarafından sunulan sistemleri tercih etmektedir.

Bahsedilen dört farklı markadan herhangi bir üzerinden gerçekleştirilecek zemin ısıtma İstanbul çalışmasında öncelikle strafor döşemesi ardından strafor üzerindeki gözenekler arasında da ısıtma borularının döşenmesi işlemi yapılır. Zemini tamamen kaplayacak şekilde boruların döşeme işlemi gerçekleştirildikten sonra her oda içerisinde boru çıkış noktasından sistemin toplanma noktası olan kollektöre ulaşılır.

Kollektör sayesinde farklı noktalardan gelen ısıtma boruları bir araya getirilerek toplandıktan sonra artık yerden ısıtma çalışması için ısı kaynağı ile bağlantı gerçekleştirilir. Bu bağlantı sonrasında gerekli sistem testleri yapılarak, artık termostatik vanalar, oda termostatları ve otomasyon sistemi kullanılarak sulu yerden ısıtma sistemi hazır hale getirilir.


Sulu Yerden Isıtma Sisteminin Kullanımı
Tesisat döşeme işlemleri tamamlanmış, hiçbir noktasında kaçak bulunmayan ve artık kullanıma hazır hale gelmiş olan sulu yerden ısıtma için bir sonraki noktada zemin döşeme işlemi gerçekleştirilir. Bu tesisat üzerinde isteğe bağlı olarak tıpkı evin eski düzeninde olduğu gibi tekrardan parke kaplaması, fayans döşemesi, karo taş döşeme, seramik veya mermer kaplama gibi tüm işlemler sağlanabilir.

Genellikle konutlarda döşeme işlemleri tamamlandıktan sonra firmamız tarafından verilen destek sayesinde en doğru zemin kaplama malzemesi seçilebilir. Çoğu zaman alttan ısıtma İstanbul çalışmaları sonrasında ev sahipleri parke zemin döşeme işlemlerini tercih etmektedir. Ancak yine estetik bir dekorasyonu tamamlayıcı şekilde yerden ısıtma İstanbul uygulamaları sonrasında seramik karo taş döşemesi de tercih edilebilir.

Döşeme işlemlerinin tamamlanması ile birlikte her oda içerisinde ısı ayarlamasının iyi bir şekilde sağlanabilmesi için alttan ısıtma sistemlerinde oda termostatı ve otomasyon sistemleri kullanılır. Bugün modern yapısı ile birlikte Rehau veya Danfoss gibi farklı bir marka üzerinden seçtiğiniz bu otomasyon sistemleri, zemin ısıtma İstanbul çalışmalarının ideal şekilde kullanılmasına yardımcı olmaktadır. Çünkü bahsedildiği şekilde sulu yerden ısıtma doğalgaz veya katı yakıt kullanan bir ısı kaynağından sıcak su bağlantısı alır ve bu durumda enerji sarfiyatı gerçekleştirir.

Sulu yerden ısıtma sistemlerinin kullandığı enerjinin tasarruflu bir hale getirilmesi yani daha düşük bir fatura elde edebilmek açısından da otomasyon sistemleri büyük bir fayda sağlamaktadır. İdeal koşullarda döşeme sıcaklığının 29 ile 35 derece arasında sabit tutulması, her odada istenilen sıcak havanın gayet doğru bir şekilde il elde edilmesini sağlayacaktır. Keza firmamız tarafından sistem içerisinde kullanılan yüksek kaliteli ve uzun ömürlü borular, otomasyon sistemleri ile bağlantı bir hale getirildiğinde, devirdaim yapan sistem verilen komutları her zaman yerine getirerek en ideal yerden ısıtma sonucunu sağlayacaktır.


Sulu Yerden Isıtma Size Neler Kazandırır?

İdeal yapısı ile birlikte sulu yerden ısıtma sistemleri konutlarda veya çalışma alanlarında çok büyük avantajlar oluşturmaktadır. Hangi çeşit olursa olsun zemin ısıtma sistemleri her zaman daha konforlu ve sağlıklı sistemler oluşturmaktadır. Ancak sulu yani su sirkülasyonu sayesinde çalışan sistemler, çok daha avantajlı yapısıyla sağlıklı bir ortam, tasarruflu bir ısınma ve uzun ömürlü kullanım gibi fırsatlar sunmaktadır.

Bugün temel olarak evlerde özellikle petekli kaloriferler kullanıldığında dekorasyon açısından da negatif bir durum ortaya çıkmaktadır. Isı pompası ve klima gibi kullanımlar ise daha fazla enerji sarfiyatına neden olmaktadır. Ancak yerden ısıtma İstanbul çalışmalarının yapıldığı her alanda çok daha tasarruflu bir kullanım elde edilerek, dekorasyon açısından da çok daha zengin ve geniş bir alan elde edilebilir.

Sulu Yerden Isıtma Fiyatları Ve Garantisi

Yerdenisitma.org olarak sizler için gerçekleştirdiğimiz sulu yerden ısıtma sistemlerinde mutlak olarak garantili ve güvenceli bir yapı sunuyoruz. Üstelik hangi noktada talep edilirse edilsin zemin ısıtma İstanbul çalışmalarında her zaman en uygun fiyat garantisi de sunulmaktadır. Konut sahipleri veya işletme sahipleri firmamızdan talep ettikleri alttan ısıtma İstanbul çalışmalarında istedikleri markaları tercih ederek, bu markaların garantili, yedek parça desteği sağlayan ve uygun fiyatlı ürünleriyle sonuca ulaşabilir.

Firmamız hizmet çerçevesi içerisinde sadece bu sistemlerinin uygulanması açısından değil gereken noktalar da servis hizmetlerinin sunulması, onarım işlemlerinin yapılması ve yedek parça desteğinin sunulması konusunda da hizmet verilmektedir. Ayrıca tüm bu noktalar dışında alttan ısıtma çalışmalarının gerçekleştirilmesi için gereken tüm ürünler konusunda da hizmet alarak, ürün temin edilebilir.

  • Yerden Isıtma Alttan Isıtma Zemin Isıtma Sistemleri Hak Enerji

  •   Avrupa Yakası Adresimiz: Şehremini Mah, Ayık Fırın Sk. No:2
    Fatih/İSTANBUL
  •   Anadolu Yakası Adresimiz: Dumlupınar Mh. Özen Sk A Blok No:48 D:18 Nuhoğlu Yenitepe Residence
    Kadıköy/İSTANBUL
  •   0216 999 44 94
  •   0507 261 00 00
  •   info@yerdenisitma.org