Elektrikli Yerden Isıtma Sistemleri

  Ana sayfa > Hizmetler > Elektrikli Yerden Isıtma Sistemleri

Elektrikli Yerden Isıtma

Yaşam alanlarında daha kaliteli bir ortamın elde edilmesi ve özellikle kış mevsimlerinde ısınma çözümünün daha konforlu bir şekilde sağlanabilmesi için yerden ısıtma en fazla tercih edilen sistemler arasında bulunmaktadır. Bu sistem bağlamında da çeşitlerden birini oluşturan elektrikli yerden ısıtma pratik ve avantajlı yapısıyla bugün giderek daha fazla tercih edilen bir yöntem olmaya başlamıştır.

Yerdenisitma.org olarak bugün birçok farklı noktada gerçekleştirdiğimiz elektrikli yerden ısıtma çalışmaları, özellikle teknoloji ile gelişen yeni bir sistem olması hasebiyle çok uzun ömürlü ve profesyonel bir kullanım sağlıyor. Sistemler, bugün sadece Türkiye'de değil dünyanın birçok farklı ülkesinde enerji giderlerinde tasarruf elde edebilmek için seçilirken, Türkiye'de firmamız tarafından da Danfoss güvencesinde Devi markasıyla uygulamalar sağlanıyor.

Elektrikli Yerden Isıtma Nedir?
Herhangi bir enerji kaynağından faydalanmadan kendi içerisinde bulunan elektrik tesisatı vasıtasıyla sıtma oluşturan bu sistemler, diğer bir ismi ile kablolu yerden ısıtma olarak da bilinmektedir. Sistem içerisinde sulu sistemlerde olduğu gibi zemin kaplaması gerçekleştirecek şekilde kimi zaman strafor kimi zaman ısıtma halısı döşenerek üst kısmında elektrik kablolarının döşeme işlemi gerçekleştirilir.

Firmamızın sizler için sunduğu güvenceli, garantili ve tasarruflu bir tercih olarak devi elektrikli yerden ısıtma sistemleri uygun maliyeti ile birlikte kullanıldığında, elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürerek çok yüksek bir verim sağlamaktadır. Aslında tüm yerden ısıtma sistemleri verimli ve konforlu bir ısıtma oluştursa da döşeme altında direkt olarak kullanılan bu sistem düşük enerji sarfiyatı ile kaliteli ısınma fırsatı sunmaktadır.

Elektrikli Yerden Isıtma Nasıl Uygulanır?
Elektrikli yerden ısıtma uygulamasının gerçekleştirilmesi için öncelikle belirli malzemelerin kullanılması gerekmektedir. Firmamız uygulama gerçekleştirilecek alanda kablolu yerden ısıtma döşemesi sağlamak için özellikle bir keşif gerçekleştirir. Keşif sırasında malzeme miktarlarını, döşeme tesisatının nereden geçeceğini, elektrik bağlantılarını nasıl yapacağını belirler ve bir proje hazırlar. 

Projeye bağlı olarak devi yerden ısıtma sistemlerinin uygulanması için ortalama 1 santimetre altında kalınlığı olan kablolar kullanılarak ısıtıcı şilteler üzerinde döşeme işlemleri sağlanır. Bu sistem içerisinde her metrekareye bağlı olarak güç değerleri incelenebilir ve genellikle her metrekarede en düşük 80 watt en yüksek 240 watt düzeyinde bir enerji sarfiyatı bulunmaktadır. 

Bahsedilen bu temel bileşenler zeminde döşendiğinde, elektrikli yerden ısıtma sistemleri için bir sonraki aşamada her oda içerisinde termostat ve sensor gibi parçalar kullanılır. Zemin altında bulunan bu sistem, dekorasyon ve görsellik açısından hiç bir dezavantaj oluşturmadan güvenli ve görünmeyen kablolarla birlikte sizler için en doğru çözümü olmuştur.

Elektrikli Yerden Isıtma Avantajları Ve Kullanım Alanları
Bugün kablolu yerden ısıtma sistemlerinin kullanıldığı alanlara bakıldığında, çok geniş bir tercih noktası bulunmaktadır. Aslında sulu yerden ısıtma sistemlerinde olduğu gibi elektrikli sistemlerde de öncelikli olarak konutlar yani daire ve villa gibi noktalar, sonrasında okul, cami, hastane, hamamlar, havuzlar, seralar, havaalanları, köprüler, otoyollar, çatılar, teraslar, yollar, merdivenler ve alışveriş merkezleri gibi her noktada uygulama yapılabilir.

Sistem özellikle firmamız tarafından sunulan devi elektrikli yerden ısıtma güvencesinde bulunduğu sürece her zaman kurulduğu alanda yer kaplamadan gerçek konforlu ve kaliteli bir istisna oluşturur. Ayrıca devi yerden ısıtma sistemleri tümleşik olarak kullanılan oda termostatları gibi parçalar sayesinde ısıtmayı kontrollü şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olur.

Kullanıldıkları alanda ekonomik bir ısınma sistemi oluştururken, elektrikli yerden ısıtma sistemleri zeminden yukarıya doğru ulaşması sayesinde aynı zamanda sağlıklı ve insan vücudu ile uyumlu bir ısıtma sağlar. Yangın tehlikelerinde sıkıntı oluşturmayacak bu sistemler, esnek bir yapısı bulunduğu için bakım açısından da büyük rahatlık oluşturmaktadır.  

  • Yerden Isıtma Alttan Isıtma Zemin Isıtma Sistemleri Hak Enerji

  •   Avrupa Yakası Adresimiz: Şehremini Mah, Ayık Fırın Sk. No:2
    Fatih/İSTANBUL
  •   Anadolu Yakası Adresimiz: Dumlupınar Mh. Özen Sk A Blok No:48 D:18 Nuhoğlu Yenitepe Residence
    Kadıköy/İSTANBUL
  •   0216 999 44 94
  •   0507 261 00 00
  •   info@yerdenisitma.org